چرا باید روز قدس را گرامی داشت؟

روز قدس به عنوان نماد مبارزه با استکبار، سنگ محکی برای کسانی است که می‌خواهند غیرت خود را به رخ جهان‌خواران بکشانند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رزمایش ،  یکی از مولفه‌های فرهنگی در ایران «غیرت» است. غیرتمند، بالاترین مدالی بوده و هست، که می‌توان بر سینه هر مرد ایرانی آویخت. چه بسیار مردانی که در موارد کوچک و بزرگ به خاطر غیرتشان، جانشان را فدا کرده اند. غیرت در افواه عمومی موارد بسیاری دارد، از تلاش برای حراست از ناموس،‌ تا بذل جان برای دفع دشمن و صیانت از مرزها. تاریخ این مرز و بوم پر است از داستان دلاوری‌ها و رشادت‌های افرادی که در این زمینه افتخار آفریده اند.
 
اما آنچه که امروز مد نظر نگارنده است، غیرت داشتن برای دفاع از هم‌نوع است. اگر چه مبارزه با استکبار که امروز نماد آن دفاع از فلسطین است، یک منش و مرام انسانی ـ الهی است، اما پرداختن به مصداق امروزی آن هم خالی از لطف نیست. فلسطین را نمی‌توان از به جهان عرب! محدود کرد، چرا که مسلمانند، فلسطین را نمی توان به جهان اسلام محدود کرد، چرا که انسانند.
 
چگونه می‌شود ناظر بر ستم‌کشی ملتی بی پناه بود و خود را به راهی دیگر زد و بار مسئولیت از گرده زمین گذاشت؟ نادیده ‌گرفتن فلسطین و هر جای دیگر دنیا که مورد ستم و بیداد است،‌نه با فرهنگ و مرام ملی ما و نه با اوامر شرعی و دینی ما همخوانی ندارد.
 
از این رو، امروز یکی از جلوات غیرت در ما ایرانی‌ها، موضع ما مقابل رژیم صهیونیستی و اشغال فلسطین است. ما اگر چشم بر مشترکات دینی خود هم ببندیم، مشترکات انسانی و فرهنگی را نمی توانیم از وجدان خود پنهان کنیم. تا به امروز که دشمن در برابر ما قد راست کرده و در بسیاری موارد توانسته است به ما ضربه بزند به دلیل اتحاد آنها در باطلشان بود، چیزی که جهان اسلام مدتهای مدیدی است از نبود آن رنج می‌برد و تنها یک علاج دارد، غیرت حاکمان و مردمان گستره اسلامدر دفاع از پاره های تن خود. ما شاید نتوانیم به راحتی حکام سرکش و خائن جهان عرب را حتی با تمسک به پیشینه غیرتمندی اعراب،‌سر به راه مبارزه با استکبار کنیم، اما می توانیم با حضور خود، ملتهای عرب را بیش از پیش بیدار کرده و آگاه کنیم.
 
 روز قدس،‌ روز جلی غیرت همه کسانی است که جهان را بدون ظلم و بیداد می خواهند. 

نظرات شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران

Tab News