رئیس سازمان بسیج:

انقلاب اسلامی توانست مفهوم قدرت در جهان را تغییر دهد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بدون تردید پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ یک حادثه بزرگ در تاریخ بشریت محسوب می‌شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رزمایش ، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سردار غلامرضا سلیمانی، در مراسم چهارمین سالگرد شهادت سرلشگر پاسدار شهید حاج حسین همدانی و گرامیداشت شهدای مدافع حرم استان همدان با تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: بدون تردید پیروزی انقلاب اسلامی  در سال ۵۷ یک حادثه  بزرگ در تاریخ بشریت محسوب می‌شود.

وی افزود: مردم ایران با پیروزی رساندن انقلاب اسلامی در شرایطی توانست بر دنیای استکباری موفق شود که دستگاه محاسباتی استکبار جهانی و آمریکا طبق برآوردهای خود گمان می کرد هیچ تهدیدی برای رژیم پهلی وجود ندارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین وی با اشاره به اینکه ۴ ماه پیش از سقوط رژیم پهلوی ۱۶ دستگاه اطلاعاتی در گزارشی به دولت آمریکا اعلام کردند حکومت پهلوی از ثبات لازم برخوردار است، بیان کرد:  آنها از همان ابتدای پیروزی مردم ایران و با به جریان افتادن اعتراضات میدانی ملت دچار خطای محاسباتی شدند به همین دلیل نیز پیروزی انقلاب اسلامی آنها را غافل گیر کرد.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی زمانی متوجه جدی بودن خطر انقلاب اسلامی برای خودشان شدند که دیگر فرصت را از دست داده بودند، ابراز کرد: آنها برای جبران اشتباه خود در گام اول ژنرال هایزر را به ایران فرستادند تا با تکیه بر قدرت نظامی و مستشارانی که در ایران داشتند مانع ازپیروزی انقلاب اسلامی شوند.

سلیمانی افزود: در گام دوم نیز آمریکایی‌های به سفیر خود در ایران دستور دادند تا برای پیروزی انقلاب اسلامی برنامه ریزی کنند یعنی با استفاده از راهکار فشار از داخل یک اپوزوسیون علیه حکومت اسلامی در داخل ایران تشکیل دهد، هرچند هر دو راهبرد با فرار مستشاران و تسخیر سفارت آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام با شکست رو به‌رو شد.

وی با اشاره به اسناد به دست آمده در تسخیر لانه جاسوسی که سبب افشا شدن نقشه های استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران شد، عنوان کرد: آمریکایی ها برای ساقط کردن انقلاب اسلامی از پای ننشستند چرا که انقلاب نه تنها سبب سرنگونی رژیم پهلوی در ایران شد بلکه توانست هندسه قدرت در دنیا را که پیش‌تر توسط آمریکایی‌هاو کشورهای پیروز در جنگ جهانی دوم و گرفتن حق وتو در شورای امنیت به وجود آمده بود را، برهم بزند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید براینکه انقلاب اسلامی توانست مفهوم قدرت در جهان را تغییر دهد، بیان کرد: امام(ره) توانست با تکیه بر مردم و شهدا در یک حرکت مسالمیز آمیز که به تاسی از فرهنگ عاشورا شکل گرفته بود مفهوم قدرت را تغییر دهد .

 وی با بیان اینکه  انقلاب اسلامی با دست خالی و با تکیه بر شعار غلبه خون بر شمشیر پیروز شد، افزود: امام(ره) نشان داد با تکیه بر ایمان، معنویت و فرهنگ غنی عاشورایی می‌توان قوی‌ترین قدرت‌های منطقه را شکست داد.

سلیمانی با اشاره به اینکه دستگاه محاسبات آمریکا و دولت‌های مسلط دنیا بازهم در ادامه راه خود دچار اشتباه شده و با پیروزی انقلاب اسلامی فشارها را با توطئه خارجی و داخلی ادامه دادند، ابراز کرد: نتیجه فشار آنها بر جمهوری اسلامی تحمیل ۸ سال جنگ تحمیلی به ملت ایران بود.

وی تصریح کرد: ما شاهد بودیم در دورانی که ملت ایران به دنبال سازندگی و پر کردن خلاءهای به جای مانده از حکومت پهلوی بود، دشمنان ملت  ایران را با یک جنگ رو به‌رو ساختند اما امام(ره) باز هم با تکیه بر فرهنگ عاشورا و مردم، گفتند:" دزدی آمده و سنگی انداخته است و مردم ایران چنان سیلی محکمی بر صدام می‌زند که از جای خود بلند نشود".

رئیس سازمان بسیج ‌افزود: در دوران دفاع مقدس شاهد حضور مردم در کنار یگان‌های نظامی، انتظامی و جهادسازندگی بودیم که سبب شکال گیری یک جبهه مردمی عاشورایی در مقابل دشمن  شد، دشمنی که فکر می‌کرد می‌تواند این حکومت را ساقط کند.

سلیمانی با بیان اینکه دنیا که تصور می‌کرد نظام جمهوری اسلامی را ساقط خواهد کرد روز به روز متوجه شد که دچار خطای محاسباتی است، اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی با مدیریت الهی ولی‌فقیه نه‌ تنها توانست تهدیدات را مقابله و مدیریت کند بلکه توانست این تهدیدات و چالش بزرگ یعنی تجاوز صدام به میهن اسلامی را تبدیل به گنجینه تمام نشدی و فرصت قدرت ساز کند.

وی افزود: بعد از آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس دنیا متوجه شد که جمهوری اسلامی حکومتی مستحکم و نظامی نوپا و سیاسی مترقی و مبتنی بر قانون اساسی است که در میان جهان اسلام شکل گرفته لذا توطئه‌های دشمنان هر روز پیچیده تر و فشار آنها بر ملت ایران بیشتر شد.

رئیس سازمان بسیج ‌با تأکید بر اینکه ۴۰ سال گذشته به فرمایش مقام معظم رهبری و تعابیر ایشان آمریکایی ها در مقابل انقلاب و ملت ایران شاهد شکست‌های پی در پی بودند، گفت:بدون تردید تاکنون در هیچ صحنه‌ای آمریکایی ها و صهیونیست‌ها در مقابل ملت ایران هیچ موفقیتی به دست نیاوردند. 

سلیمانی بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانات خود فرمودند همان طور که در ۴۰ سال گذشته استکبار جهانی نتوانسته در مقابل ملت ایران و در مواجهه با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی موفقیتی کسب کند در ۴۰ سال دوم انقلاب هم این دشمن شکست خورده در هیچ صحنه‌ای نمی‌تواند کوچک ترین موفقیتی در مقابل انقلاب اسلامی کسب کند و متحمل شکست‌های بسیار بزرگی خواهند شد. 

وی با اشاره به اینکه عنوان کرد: طبق اعترافات مؤسسات مطالعات راهبردی آمریکا و اروپا و دیگر کشورهای جهان در صدر مقالات نشریات این کشورها مشاهده می‌شود که سیاست‌های دنیای سلطه در مقابل انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران شکست خورده است و این شکست‌ها که نصیب اردوگاه آمریکا و صهیونیست شده را همه مدیون فداکاری و ایثارگری شهدای دوران دفاع مقدس و مدافع حرم هستیم. 

رئیس سازمان بسیج ‌تصریح کرد: امروز شاهد هستیم ملت ایران در سایه فداکاری شهدای و شهید بزرگوار اسوه صبر، ایثار، تلاش و مجاهدت شهید حاج حسین همدانی و تقدیم خون این شهدا تبدیل به ملت الگو شده است و امروز کشورها در مواجه با مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران مقاومت و ایستادگی ملت ایران را تمجید می‌کنند. 

سلیمانی تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب در مواجه با سیاست خبیثانه فشار حداکثری آمریکایی ها راهبرد ایستادگی و مقاومت را تدبیر فرمودند و ملت ایران در طول دو سال گذشته در چهارچوب همین راهبرد در مقابل دشمن صف آرایی کردند. 

وی ابراز کرد: ملت ایران علی‌رغم مشکلاتی که در زندگی روزمره مردم ظهور و بروز پیدا کرد و وجود دارد، صبورانه در مقابل دشمن ایستاده به صحنه آمده‌اند و با عزت و افتخار از آرمان‌های انقلاب و راه شهدا پاسداری کردند و امروز شاهد هستیم این ملت بزرگ در چهارچوب همین ایستادگی و مقاومت در فضای راهبردی پیروزی شده‌اند. 

سلیمانی با اشاره به اینکه وقتی پیروزی در فضایی راهبردی محقق شود مقداری زمان لازم است که در سطح عملیاتی آثار خود را نشان دهد، بیان کرد: در سطح عملیاتی شاهد نمایان شدن آثار پیروزی راهبردی ملت ایران هستیم که این پیروزی‌ها را مدیون ایستادگی ملت ایران، استمرار راه شهدا و پیروی از رهبر معظم انقلاب هستیم. 

وی با بیان اینکه ملت ایران‌ امروز در دنیا الگو شده است، افزود: ملت ایران در دنیا راهی را برای ملت‌های آزادی خواه و ملت‌هایی که در صدد هستند از زیر سلطه حکومت‌های وابسته آزاد و رها شوند گشوده است که بدون تردید منجر به تحقق این آزادگی و رها شدن ملت‌های زیرسلطه از سلطه حکومت‌هایی وابسته به جهان استکبار می‌شود. 

رئیس سازمان بسیج ‌با تأکید بر اینکه امروز کشورهای منطقه توانستند در سایه فداکاری نیروهای مدافع حرم به یک حدی از پیروزی موفقیت و عظمت برسند، گفت: یک روزی ناتو با همه آن قدرت نظامی تصمیم گرفته بود به کشور سوریه حمله کند اما وقتی مشاهده کرد فرهنگ جدیدی توسط مردم سوریه از ملت ایران الگو گرفته شده و توسط شهید بزرگوار فرمانده دلاور حاج حسین همدانی در  درون اون کشور رشد یافته تا لحظه شروع عملیات هم تصمیم بر حمله داشتند اما وقتی صحنه را دیدند عقب نشینی کردند. 

سلیمانی بیان کرد: زمانی فقط ۱۹ درصد از خاک و موقعیت‌های سوریه در اختیار دولت سوریه بود و ۸۹ درصد از سوریه دست نیروهایی داعش و نیروهایی که قصد داشتند محور مقاومت را دچار مشکل و تجزیه و دچار فروپاشی کنند بود اما در سایه  فرهنگ فداکاری و مدیریت سرلشگر شهید حاج حسین همدانی و انتشار تفکر عاشورایی، بسیجی و شکل گیری نیروی مردمی بسیج نه تنها محور مقاومت به پیروزی رسید بلکه ناتو از دستیابی‌ به اهداف نظامی خود در منطقه غرب آسیا باز ماند. 

وی عنوان کرد: امروز شاهد تحولات منطقه و شاهد عقب‌نشینی کشورهایی هستیم که فشار آوردند بر ملت مظلوم یمن و  سال ۵ جنگ را بر آن‌ها تحمل کردند اما امروز ملت یمن پیروزی را کسب کرد و با افتخار، شهامت و عظمت و قدرت در مقابل متجاوزان ایستاده است. 

رئیس سازمان بسیج ‌با اشاره به اینکه ملت ایران هیچگاه دنبال جنگ نبوده و دوست نداریم در بین جهان اسلام نزاع، جنگ و خونریزی باشد، ابراز کرد: اما متاسفانه کشورهایی که در ادامه سیاست‌های آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در منطقه خدمت می‌کنند و اعمال برنامه می‌کنند‌ شرایطی را فراهم می‌کنند که این اتفاقات در منطقه غرب آسیا و در بین کشورهای مسلمان محقق شود. 

سلیمانی با بیان اینکه در طول ۵۰۰ سال گذشته اروپایی‌ها همیشه در مقابل جهان اسلام دست به خونریزی تجاوز و قتل و غارت زدند تأکید کرد: از جنگ‌های صلیبی تا به امروز در هیچ صحنه‌ای اروپایی‌ها دست از تجاوز نه تنها در مورد کشورهایی اسلامی بلکه در مورد کشورهای آفریقایی نیز برنداشتند. 

وی با تأکید بر اینکه در چند سال گذشته در همین دوران معاصر قتل عام چند میلیون نفری در کشورهایی افریقایی توسط فرانسوی ها انجام شد، ابراز کرد: از روزی که دولت آمریکا شکل گرفت و آمریکایی ها از روزی که به قدرت رسیدند بیشترین تعداد جنگ در کارنامه آمریکایی ها ثبت شده است.

رئیس سازمان بسیج ‌با اشاره به اینکه ذات این حکومت‌ها دشمنی با جهان اسلام است، تصریح کرد: هیچ مسلمانی و انقلابی تن به سلطه و ذلت نخواهد داد و شهدای ما آمدند جان خود را تقدیم کرده و راه جدیدی را به دنیا نشان دادند که تسلیم شدن نصیب یک ملت نشود. 

سلیمانی با بیان اینکه امروز ملت‌های آزاده با استناد به راه ملت ایران و پیروزی‌ها و دستاوردهای ایران در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا و اروپایی ها می‌ایستند، تأکید کرد: جهان اسلام بیدار شده و آن جهان سلام گذشته نیست و در درون جهان اسلام انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده است. 

وی با تأکید بر اینکه استکبار جهانی در گذشته منابع کشورهای مسلمانان را چپاول می‌کردند و می‌خواهند این راه همچنان ادامه داشته باشد اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی پایان راه تسلط استکبار بر جهان اسلام و آغازی بر راه ظهور حجت خداست.

رئیس سازمان بسیج ‌با اشاره به نقش حاج حسین همدانی در جبهه‌های مقاومت افزود: شهید همدانی در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، نبرد با نیروهای تجزیه‌طلب، دفاع مقدس، تشکیل سپاه انصارالحسین(ع)‌همدان و جبهه مقاومت نقش موثری داشته است و زحمات و عملکرد این شهید بزرگوار این دلاور خستگی ناپذیر باید برای جوانان به خوبی تبیین شود.

‌انتهای پیام/ش

استان: 

نظرات شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران

 

Tab News