کمک مومنانه| از انفاق به سبک شهدا تا برپایی سفره‌های مهربانی برای مهاجرین نیازمند

رزمایش کمک مومنانه با پیشگامی بسیج مستضعفین کار خود را شروع کرد؛ همین گام اول کافی بود تا موجی از همدلی و ایثارگری در سراسر کشور به راه افتد و حماسه‌ای باشکوه و غرورآفرین در ایران رقم بخورد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رزمایش ، کرونا، ویروسی غریبه و ضعیف‌کش، چند ماهی است که با شیوه‌ای جدید و در جنگی نرم برای جانمان دندان تیز کرده و سلامت انسان‌ها را هدف گرفته است؛  در سایه حضور این مهمان ناخوانده و به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس بسیاری از مشاغل و برخی واحدهای صنفی پر خطر تعطیل شد.

از همان روزهای ابتدایی اعلام شیوع کووید ۱۹، بسیاری از مردم، گروه‌های بسیجی و جهادگر به روی آسیب‌دیدگان از کرونا و نیازمندان آغوش مهربانی گشودند و دست اقشار کم‌بضاعت و تنگ‌دست جامعه را به گرمی فشردند.

از همان روزهای ابتدایی اعلام شیوع کووید ۱۹، بسیاری از مردم، گروه‌های بسیجی و جهادگر به روی آسیب‌دیدگان از کرونا و نیازمندان آغوش مهربانی گشودند و دست اقشار کم بضاعت و تنگ‌دست جامعه را به گرمی فشردند

در پی فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه‌شعبان مبنی بر راه‌اندازی رزمایش گسترده در کشور در راستای کمک مومنانه به نیازمندان و حمایت از خانواده‌هایی که اقتصاد آنان تحت تاثیر شیوع کرونا ویروس قرار گرفته، رزمایش کمک مومنانه آغاز شد.

این رزمایش با پیشگامی بسیج مستضعفین کار خود را شروع کرد و همین گام اول کافی بود تا موجی از همدلی و ایثارگری به راه افتد و خیلی زود صف خدمت برای کمک‌هایی از جنس مومنانه مملو از مشتاقان شود و حماسه‌ای باشکوه و غرورآفرین در ایران رقم بخورد. 

امسال در ماه مبارک رمضان، یاریگری مردم رنگ همدلی و مواسات به خود گرفته است تا طعم شیرین مهربانی قدری از تلخی روزهای کرونایی بکاهد. 

تهیه سه هزار بسته غذایی در رزمایش مومنانه دانش‌آموزی کردستان

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: سه هزار بسته غذایی در قالب رزمایش مومنانه دانش‌آموزی تهیه و از امروز در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت.

در برنامه نمادین کمک مومنانه استان کردستان علاوه بر بسته‌های غذایی، تبلت و گوشی‌های هوشمند و بسته‌های بهداشتی در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت

رشید قربانی با بیان اینکه این رزمایش کمک مومنانه توسط آموزش و پرورش و با همکاری و محوریت سازمان بسیج دانش‌آموزی، سپاه، تشکل‌های دانش‌آموزی و حوزه مشارکت مردمی و کمک خیرین و به منظور کمک به دانش‌آموزان نیازمند برگزار می‌شود؛ گفت: مدارس ما هر کدام یک پایگاه در این راستا دارند و به سهم خود در این کار خداپسندانه کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه این رزمایش در همه شهرستان‌ها و مناطق آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت؛ از تهیه سه هزار بسته‌ غذایی هر کدام به ارزش ۲۰۰ هزار تومان خبرداد و یادآور شد: در برنامه نمادین کمک مومنانه امروز علاوه بر بسته‌های غذایی، تبلت و گوشی‌های هوشمند و بسته‌های بهداشتی در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت.

image

 

مرحله دوم رزمایش مواسات و کمک مومنانه در آذربایجان شرقی

توزیع ۶۰هزار بسته معیشتی بین معسرین و آسیب دیدگان از کرونا توسط بسیجیان سپاه عاشورا در قالب مرحله دوم رزمایش مواسات و کمک مومنانه  آغاز شد.

 

 

طبخ روزانه ۷۰۰ پرس افطاری «مؤمنانه» به‌مدت ۱۰ شب توسط یک مسجد

امام جماعت مسجد محبان‌الرضا(ع) خراسانی‌های مقیم بندرعباس گفت: روزانه ۷۰۰ پرس غذای گرم از شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) به‌مدت ۱۰ شب در مسجد محبان‌الرضا(ع) پخت و در زمان افطار بین نیازمندان توزیع می شود.

image

 

حجت‌الاسلام وحید نقدی ادامه داد: در ایامی که مساجد و اماکن مذهبی به‌علت شیوع ویروس منحوس کرونا تعطیل شده است، هیئت امنای مسجد تصمیم گرفت که آن هزینه‌ای که جهت برگزاری مراسمات انجام می‌شد را صرف طبخ غذا و افطار در ایام ماه مبارک رمضان شود.

image

 

توزیع بیش از ۴۰ هزار بسته معیشتی در ساری

فرماندار شهرستان ساری از توزیع بیش از ۴۰ هزار بسته معیشتی بین خانوارهای شهرستان ساری در مرحله اول و دوم رزمایش کمک مومنانه خبر داد و اظهار کرد: مردم مازندران در این رزمایش مقدس یکبار دیگر به فرامین مقام معظم رهبری جانانه لبیک گفتند و با تمام توان به صحنه آمدند تا هیچ یک از نیازمندان جامعه و آسیب‌دیدگان از ویروس کرونا در تنگنا نباشند.

 

 

عباسعلی رضایی با بیان اینکه با مشارکت مردم و پای کار آمدن تمام دستگاه‌ها، خیرین، بخشداران، دهیاران، بسیجیان و آحاد و اقشار گوناگون شهرستان ساری در مرحله اول ۲۱ هزار بسته معیشتی جمع‌آوری و توزیع شد، خاطرنشان کرد: در مرحله دوم نیز ۱۹ هزار بسته معیشتی کالا جمع آوری و به نیازمندانی که از سوی پایگاه‌های مقاومت شناسایی شده بودند، تقدیم شد.

image

اهدای هزینه مراسم سالگرد شهید مدافع حرم رجایی‌فر به رزمایش کمک مومنانه

در سرمای زمستان بهار مهربانی پا گرفت، باز هم مردم ما در سخت‌ترین شرایط در کنار

در سرمای زمستان، بهار مهربانی پا گرفت، باز هم مردم در سخت‌ترین شرایط کنار همنوعان خود بودند و گل کاشتند. خانواده شهید مدافع حرم حسن رجایی‌فر نیز با صرف هزینه مراسم سالگرد شهید به  رزمایش کمک مومنانه پیوست

همنوعان خود بودند و گل کاشتند. خانواده شهید مدافع حرم حسن رجایی‌فر نیز با صرف هزینه مراسم سالگرد شهید به  رزمایش کمک مومنانه پیوست.

راضیه بیگلرنیا همسر شهید رجایی‌فر در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: هزینه چهارمین سالگرد این شهید به دلیل شیوع بیماری کرونا در رزمایش کمک مومنانه صرف شد.

وی افزود: تلاش بر این است تا زمانی‌که این ویروس باشد تلاش‌ها و کمک‌های این قرارگاه جهادی نیز تداوم داشته باشد.

image

 

توزیع ۱۴ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی در مازندران

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مازندران گفت: در رزمایش "کمک مومنانه" ۱۴ هزار بسته معیشتی تهیه کردیم و ۲۰۰ بسته نیز برای پیش‌مرگان کرد مسلمان مریوان که در دفاع مقدس با رزمندگان سه استان شمالی همکاری می‌کردند، ارسال می‌شود.

image

 

سردار عبدالله ملکی ادامه داد: بیش از ۷ هزار بسته معیشتی توسط پایگاه‌های فرهنگی دفاع مقدس، پیشکسوتان و دفاتر حفظ آثار دفاع مقدس شهرستان‌ها تهیه و در بین نیازمندان توزیع شده است.

توزیع هشت هزار بسته معیشتی توسط بسیجیان البرزی

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام هادی(ع)گفت: دومین مرحله پویش همدلی در قالب اجرای طرح کمک مومنانه با اهدای چهار هزار بسته معیشتی توسط بسیج این ناحیه انجام شد.

سرهنگ علی شعبانی ادامه داد: نخستین اقدام این قرارگاه نیز در هفته‌های گذشته توزیع چهار هزار بسته معیشتی و بهداشتی در شهرستان انجام شد و تاپایان ماه مبارک رمضان نیز چهار هزار بسته دیگر توزیع خواهدشد.

image

 

وی اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در نیمه شعبان کلمه رزمایش را مطرح کردند، بسیجیان برای برگزاری این رزمایش و به نمایش گذاشتن کمک‌های مومنانه پای کار آمدند و خوشبختانه شاهد هستیم در شهرکرج و استان البرز در این رزمایش پیشتاز است.

سیل مهربانی در رزمایش مومنانه دیر

مرحله دوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک های مومنانه سپاه سیدالشهداء( ع) شهرستان دیر با توزیع بسته‌های کمک معیشتی برگزار شد.

 

 

توزیع روزانه ۱۵۰۰ پرس غذا در سنندج

محمدرسول شیخی‌زاده، مدیرکل کمیته امداد کردستان گفت: کمک‌های مومنانه در کردستان کم‌نظیر است و با کمک‌های مردمی ۷ آشپزخانه در سطح استان فعال است.

وی افزود: برای اطعام نیازمندان و به طور میانگین روزانه ۱۵۰۰ غذا در سنندج توزیع می‌شود همچنین تاکنون ۴۳ هزار پرس غذا و ۸ هزار جیره خشک توزیع شده که ارزش ریالی آن یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

توزیع ۵۵۰ بسته معیشتی در ایجرود

فرمانده سپاه شهرستان ایجرود با بیان اینکه پیش از آغاز اجرای طرح کمک مومنانه، سپاه یک هزار و ۲۵۷ بسته معیشتی در بین خانواده‌های‌ نیازمند توزیع کرده است، گفت: این اقدام با همکاری خیرین، بسیجیان و گروه‌های جهادی در بین خانوارهایی که بر اثر شیوع ویروس کرونا دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی شده‌اند، انجام شد.

image

 

جهانبخشی با اشاره به اجرای مرحله نخست طرح کمک مومنانه در ابتدای ماه مبارک رمضان عنوان کرد: ۵۵۰ بسته معیشتی نیز در مرحله دوم این طرح بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

 توزیع ۵۰ هزار بسته معیشتی در کهگیلویه وبویراحمد

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه تاکنون  ۵۰هزار بسته معیشتی  در  بین  اقشار آسیب دیده از کرونا در سطح استان  توزیع شده است، گفت: تا پایان هفته ۲۵

در کهگیلویه وبویراحمد تاکنون  ۵۰هزار بسته معیشتی بین اقشار آسیب دیده از کرونا در سطح استان  توزیع شده است و تا پایان هفته ۲۵ هزار بسته معیشتی دیگر نیز توزیع خواهد شد

هزار بسته معیشتی دیگر توزیع خواهد شد.

حمید خرمدل با بیان اینکه  ۱۱۴ هزار خانوار آسیب دیده از کرونا در سطح استان  از سوی بسیج شناسایی شده است، گفت: از مجموع این خانوارها قریب  بر ۵۸هزار خانوار نام نویسی و شناسایی شدند که در حال حاضر ۵۰ هزارخانوار مورد حمایت  و بسته های معیشتی  در اختیار آنها قرار گرفت.

توزیع ۵ هزار بسته معیشتی آستان قدس رضوی  در آذربایجان‌غربی

مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان‌غربی گفت: ۵ ‌هزار بسته معیشتی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قالب رزمایش کمک مومنانه در آذربایجان‌غربی در حال توزیع است.

image

 

حجت‌الاسلام اکبر نوروزنژاد تصریح کرد: ارزش کل بسته‌های معیشتی ۱۰ میلیارد ریال و ارزش هر بسته معیشتی حدود ۲ میلیون ریال است که طی دهه دوم ماه مبارک رمضان بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان کرونا در این استان توزیع می‌شود.

توزیع ۶۰۰ بسته معیشتی توسط نمایندگی آستان قدس رضوی در نهاوند

فرمانده سپاه نهاوند گفت: در راستای اجرای مرحله دوم رزمایش مواسات مومنانه ۶۰۰ بسته معیشتی از سوی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در نهاوند توزیع شد.

علی مختاری با بیان اینکه این بسته‌ها در ۱۲ نقطه از شهرستان توسط پایگاه‌های مقاومت در بین خانواده‌های نیازمند تقسیم شد، از توزیع ۳ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی به نیازمندان از ابتدای ماه رمضان در این شهرستان خبر داد.

image

 

وی با بیان اینکه در این مرحله بیش از ۶ میلیارد ریال بین نیازمندان شهرستان توزیع شده است افزود: همچنین با توجه به شناسایی ۵ هزار و ۵۰۰ نفر از نیازمندان شهرستان در نظر است مرحله سوم رزمایش تا پایان رمضان در این شهرستان انجام شود.

نیازمندان افغانستانی هم از «کمک مؤمنانه» بی‌نصیب نماندند

نیازمندان افغانستانی مقیم سمنان نیز از «کمک مؤمنانه» بی‌نصیب نماندند. خیران ایرانی و افغانستانی دست به کار شده‌اند و ۳۵۰ بسته معیشتی را به محرومان اتباع تقدیم کردند. دوربین فارس صحنه‌های زیبای این همدلی را به تصویر کشیده است.

 

 

توزیع چهار هزار بسته معیشتی در گچساران

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران با اشاره به آغاز دومین مرحله رزمایش کمک مومنانه،  گفت: در دومین مرحله رزمایش کمک مومنانه در شهرستان تعداد چهار هزار بسته معیشتی توزیع می‌شود.

 سرهنگ سید علی اصغر نورایی‌نسب  با بیان اینکه در اولین مرحله رزمایش کمک مومنانه بسته‌های معیشتی از سوی نهادهای حمایتی سپاه و هیات مذهبی در بین خانوارهای تحت پوشش و آسیب دیده از کرونا توزیع شد، گفت: تاکنون پنج هزار بسته معیشتی  در این شهرستان در بین نیازمندان توزیع شد.

image

 

کمک ۱۴ میلیاردی به آسیب دیدگان کرونا و زندانیان جرائم غیرعمد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: ۱۴میلیارد ریال از سوی  کارکنان

  شرکت نفت و گاز گچساران به منظور آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد علاوه بر حمایت از آسیب دیدگان کرونا، مبلغ ۲ میلیارد ریال دیگر هم در اختیار سازمان حمایت از زندانیان قرار داد

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز به منظور کمک به اقشار آسیب دیده از کرونا و زندانیان جرائم غیرعمد جمع آوری شد.

هوشنگ صیدالی با بیان اینکه از مجموع این میزان مبلغ ۱۲میلیارد ریال به جهت  تهیه و خریداری چهار هزار بسته معیشتی و توزیع در بین افراد نیازمند در اختیار سپاه قرار گرفت، گفت: همچنین مبلغ۲ میلیارد ریال  دیگر هم در اختیار سازمان حمایت از زندانیان به منظور آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد  قرار گرفت.

image

 

توزیع ۱۵۰ بسته معیشتی بین اصحاب رسانه کرمانشاه

رئیس سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه اظهار داشت: با مساعدت و همکاری مرکز افق آستانه امامزده سیده فاطمه (س) کرمانشاه و بسیج رسانه استان، تعداد ۱۵۰ بسته حمایتی در مجموع به ارزش بیش از ۳۵۰ میلیون ریال تهیه و در بین اقشار مختلف جامعه از جمله خبرنگاران توزیع شد.

image

 

 حسن موحد افزود: رزمایش کمک مومنانه که در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری در جامعه شکل گرفته است گام مهمی در راستای ترویج فرهنگ انفاق و دستگیری از نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا است و امیدواریم از این پس شاهد استمرار این حرمت زیبا و تاثیرگذار باشیم.

توزیع ۳۰۰بسته معیشتی در پردیس

مسؤول اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پردیس گفت:  ۳۰۰ بسته معیشتی طی دو روز گذشته تحویل این اداره در شهرستان شد و پس از انتقال به امام زاده سلطان مطهر(ع) بومهن اولین منطقه توزیع سیاهبند بود که ۴۰ بسته توسط هیأت امنای حسینیه معصومعلی توزیع می‌شود.

image

 

حجت الاسلام حمید صابریان تصریح کرد: اهدای این بسته‌ها برای حفظ آبروی شهروندان

 در پردیس اهدای بسته‌های معیشتی برای حفظ آبروی شهروندان توسط ریش سفیدان هر منطقه انجام می‌شود

توسط ریش سفیدان هر منطقه انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: ارزش ریالی هر بسته حدود ۴۰۰هزار تومان است که محتوای آن به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان کتاب عدلیه، رب، خرما، پنیر، برنج، روغن، حبوبات و سایر اقلام قرار دارد و امیدواریم این طرح تا ریشه‌کن شدن کامل این ویروس ادامه داشته باشد.

image

 

مشارکت ۱.۴۵ میلیارد ریالی در رزمایش کمک مؤمنانه «بوموسی»

فرماندار بوموسی گفت: میزان مشارکت در رزمایش کمک مؤمنانه شهرستان بوموسی تا کنون به یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال رسیده و افزون بر ۴۰۰ خانوار از این مشارکت‌ها بهره‌مند شده‌اند.

رضا پوربابایی تصریح کرد: ۴۰۰ خانوار از محل این مشارکت‌ها بسته‌ کمک معیشتی شامل اقلامی نظیر برنج، گوشت، رب و تن ماهی دریافت کرده‌اند.

وی در تشریح جزئیات بسته‌های توزیع شده، اضافه کرد: ۷۵ بسته در بوموسی، ۱۰۰ بسته در بندرلنگه و ۲۱۵ بسته نیز در بندرعباس با حفظ کرامت انسانی به دست جامعه هدف رسیده است.

image

 

توزیع ۳۵۰۰ بسته معیشتی در طارم

فرمانده سپاه شهرستان طارم گفت: ۳ هزار و ۵۸۲ بسته اقلام غذایی در بین خانواده‌های آسیب دیده از کرونا در این شهرستان توزیع شده است.

مجتبی حسینی راد با اشاره به جمع‌آوری کمک خیرین به میزان ۱۲۰ میلیون تومان تصریح کرد: پیش از آغاز طرح کمک مومنانه سپاه و بسیج به صورت خودجوش ۹۱۰ بسته اقلام غذایی به ارزش ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان را بین نیازمند شهرستان طارم توزیع کرده بود.

وی با اشاره به اینکه در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه ۵۷۲ بسته اقلام غذایی توزیع شده است، عنوان کرد: در مرحله دوم این طرح نیز یک هزار و ۵۰۰ بسته غذایی توزیع خواهد شد.

image

 

توزیع ۲۱۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان در درگز

امام جمعه درگز از توزیع ۲ هزار و ۱۰۰ بسته معشیتی به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان در میان نیامندان این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: قبل از فرمان مقام معظم رهبری برای کمک‌رسانی به مردم در عید نوروز و نیمه شعبان برنامه‌ریزی کرده بودیم که با سخنان معظم‌له، روح و جان دوباره‌ای به فعالیت‌های ما افزوده شد.

حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی اضافه کرد: پس از آن، برای کمک‌رسانی مومنانه ۸ جلسه برگزار و در نهایت طی دو مرحله در مجموع ۲ هزار و ۱۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان تهیه و میان نیازمندان توزیع شد. 

image

 

امام جمعه درگز ادامه داد: تاکنون در ایام ماه مبارک رمضان نیز ۸ هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان برای وعده افطار توزیع شده، همچنین ۲۲۰ کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی به خانواده‌های آسیب دیده از شیوع کرونا اهدا شده است. 

توزیع ۱۵۰ هزار بسته معیشتی توسط سپاه و بسیج در آذربایجان‌شرقی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مومنانه، تاکنون ۱۵۰ هزار بسته معیشتی توسط سپاه و بسیج در بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم افزود: علاوه بر این، ۲۵ هزار بسته از طریق ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت و ۸ هزار بسته از طریق پویش رحمت توزیع شده و ۵ هزار نفر از افراد نیازمند نیز تحت پوشش کمیته امداد استان قرار گرفته‌اند.

image

 

توزیع ۲۰۰۰ بسته غذایی بین نیازمندان فهرج

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فهرج گفت: در رزمایش کمک مومنانه تعداد ۲ هزار بسته غذایی در بین نیازمندان این شهرستان توزیع می‌شود.

image

 

ایوب سنجری تصریح کرد: وظیفه ما است به فکر همدیگر و همنوعان خود باشیم و خانواده‌هایی که متضرر شده‌اند به کمک آنها بشتابیم و افرادی که تمکن مالی دارند به کمک افراد کم‌بضاعت وبی‌بضاعت بشتابند. 

image

 

توزیع ۹ هزار و ۳۵۰ بسته معیشتی بین نیازمندان کلاله‌ای

محمود بیات، فرمانده سپاه کلاله گفت: در راستای اجرای طرح «مواسات» و «کمک‌های مومنانه»، ۹ هزار و ۳۵۰ بسته معیشتی، یک‌میلیارد ریال پول نقد، ۱۱ هزار و ۹۰۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد.

مشق همدلی نوجوانان گنبدی

این روزها که کشور عزیزمان با چالشی جدید به نام بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کند بدون شک حضور نوجوانان در کنار مردم و با هدف کمک به گذر از بحران پیش آمده می‌تواند یکی از مولفه‌های تربیتی لازم در این برهه به شمار آید.

image

 

دانش‌آموزان نخبه کانون علمی تربیتی اندیشه جوان شهرستان گنبدکاووس با شرکت در رزمایش بزرگ «مواسات و همدلی» اقدام به توزیع حدود ۱۰۰ بسته غذایی میان نیازمندان کردند.

افراد بسیاری هستند که به‌صورت گمنام شاید به تنها یک خانواده کمک می‌کنند، و این قطره‌قطره مهر و انسانیت، سیل خروشان مهربانی مؤمنانه است که در عصر بیگانگی دنیا با انسانیت، سرازیر می‌شود

کمک مؤمنانه به تعداد خانواده‌های تحت پوشش و یا ارزش مادی کمک نیست، چه‌بسا مساجد کوچکی که بی‌نام‌ونشان به نیازمندان محله خود کمک می‌کنند، شاید توانشان کمک به ۵ خانواده باشد، اما مهم نیست، و چه بسیار افرادی که به‌صورت گمنام کمک می‌کنند، شاید به تنها یک خانواده و این قطره‌قطره مهر و انسانیت، سیل خروشان مهربانی مؤمنانه است که در عصر بیگانگی دنیا با انسانیت، سرازیر می‌شود.

 فاز نخست رزمایش «کمک مومنانه» به صورت سراسری از ۲۳ فروردین با رمز یا صاحب‌الزمان (عج) برای کمک به اقشار آسیب دیده در سایه کرونا آغاز شد و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد. مردم و مسئولان در انجام این کار انسان‌دوستانه و خیرخواهانه از هم سبقت گرفته‌اند و شریک سفره افطاری هم‌وطنان خود شده‌اند.

نحوه گردآوری و توزیع کمک‌های مردمی در رزمایش سراسری «کمک مومنانه» به این صورت است که کمک‌هایی که به صورت کالا خواهد بود در همان محل به افراد نیازمند اعطا می‌شود و کمک‌های نقدی نیز به دست نیازمندان همان منطقه خواهد رسید.

انتهای پیام/و

نظرات شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران

 

Tab News