در گفتگوی خبرگزاری تسنیم با سردار سیف

برنامه ویژه بسیج برای مقابله با کرونا در طرح شهید سلیمانی/ تقویت پایگاه‌های بسیج در دستور کار است

معاون عملیات سازمان بسیج گفت: هدف گشت های محله محور و ایست های بازرسی بسیج تامین امنیت مردم است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رزمایش  به نقل از گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری تسنیم- ۵ آذر ماه سال ۱۳۵۸ امام خمینی(ره) دستور تشکیل بسیج مستضعفین را صادر کردند. در ابتدا شاید هدف این فرمان امام تشکیل سازمانی برای دفاع نظامی از انقلاب اسلامی ارزیابی می‌شد اما دیری نپایید که کم کم بسیج در همه عرصه‌هایی که کشور نیاز به خدمت داشت به یاری مردم و نظام شتافت و گره گشای بسیاری از مشکلات کشور شد.

امروز اما بسیج به سازمانی قدرتمند و منسجم تبدیل شده است که دامنه فعالیت‌هایش همه حوزه های مختلف دفاعی، امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و... را در بر می گیرد و هرجایی که مردم و نظام نیاز به کمک دارند وارد میدان می شود و به حل مشکلات کمک می کند.

به منظور اطلاع از فعالیت های بسیج در حوزه عملیاتی و نظامی، خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم گفتگویی با سردار نصرت الله سیف معاون عملیات سازمان بسیج انجام داده است که در ادامه آن را می‌خوانید:

تسنیم: با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید به عنوان سوال اول بفرمایید که جایگاه و نقش بسیج در ساختار دفاعی و امنیتی کشور چیست و این سازمان چه رویکردی در این حوزه ها دارد؟

سردار سیف: بسیج چهل سال در برابر ابرقدرتهای دنیا ایستاده و پیروز شده است. همه بسیجیان ندای امامین انقلاب را لبیک گفته و همه داشته های خودشان را در طبق اخلاص گذاشتند و تقدیم انقلاب و اسلام ملت شریف ایران کردند.

الان که در خدمت شما هستیم در ارتباط با این شجره طیبه نظام مقدس اسلامی می‌خواهیم صحبت کنیم و صحبت از کسی که بهترین داشته خودش را که جان خودش است را بدون هیچ منتی تقدیم آرمانها و اهدافش و عقیده اش می‌کند خیلی سخت است.

امام خمینی بسیج را با تاسی از مکتب پیامبر اسلام بنا گذاشت. اسلام آمده بود تا دست ظالم را قطع کند. در نتیجه مخالفت ها در برابر پیامبر زیاد شد و جنگهای زیادی بر ایشان تحمیل کردند. در اینجا پیامبر برای مقابله با کفار اعلام بسیج عمومی می‌کرد و پایگاه اصلی این کار هم مسجد بود.

اخبار نظامی | اخبار دفاعی , بسیج | سازمان بسیج مستضعفین , سپاه پاسداران | سپاه ,

امام عزیز نیز در شروع انقلاب با اینکه می دانست چون با شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» به میدان آمده، در مقابل او می‌ایستند و دنیا نیز قبل از انقلاب در اختیار ابرقدرتهای شرق و غرب و بود. اگر کشوری می خواست مستقل باشد ابرقدرتها در مقابل او می ایستادند.کشور ما هم قبل از انقلاب زیر سلطه آمریکا بود.

اینجا امام عزیز متوجه شد انقلاب اسلامی که می‌خواهد جمهوری اسلامی را برپا کند ابرقدرتها در برابرش خواهد ایستاد لذا همگام با انقلاب، بسیج را هم راه اندازی کرد.

دشمن در ابتدا بنا داشت از طریق نفوذ در بدنه انقلاب رخنه کند و این انقلاب را به شکست بکشاند. در همین راستا اقداماتی هم انجام داد و حضور بنی صدر در همین پازل ارزیابی می‌شود. البته با درایت امام و بصیرت مردم ماهیت بنی صدر شناخته شد و با آن وضع از کشور فرار کرد.

تحریم، دستور کار بعدی استکبار علیه انقلاب بود. بعد هم نا امنی ها را در اقصی نقاط کشور ایجاد کردند. گروهک‌های ضد انقلاب در غرب و جنوب و جنوب‌شرق کشور ایجاد شدند و در سراسر کشور هم منافقین شروع به ترور شخصیت های نظام و مردم کردند. اینها به هیچ کس رحم نکردند و هرکس دم از انقلاب زد ترورش کردند.

دربرابر این توطئه، امام در اولین اقدام، بسیج اطلاعات ۳۶ میلیونی را مطرح کردند که در اثر آن منافقین توسط مردم شناسایی شدند و با حضور به موقع مردم در میدان عناصر منافقین شناسایی شده و شکست خوردند.

پس از آنکه این توطئه‌ها نتیجه نداد، دشمن تصمیم گرفت جنگ را آغاز کند. همه جبهه استکبار به این نتیجه رسیدند که باید جلوی صدور انقلاب را بگیرند. لذا صدام را علم کردند و او هم چند بهانه مانند اروند رود را داشت و از طرفی هم آدم بسیار قدرت طلبی بود. پس از انقلاب صدام احساس می‌کرد می‌تواند ژاندارم منطقه باشد و آقای کشورهای عرب شود.

صدام زمانی به ایران حمله کرد که نیروهای نطانی ما شاکله درستی نداشتند و همه اسرار نظامی ما را آمریکایی ها می دانستند و در اختیار صدام گذاشتند. دفاع مقدس میدان حضور مقتدارنه بسیج بود. عراق با ۱۲ لشکر به ایران حمله کرد و در همان مرحله اول بسیاری از شهرهای ما را به تصرف خود درآورد.

اوج عزتمندی بسیج در دفاع مقدس بود که با سازماندهی خاص خودشان در برابر دشمن ایستادند و جبهه دشمن رامتوقف کردند تا نیروهای نظامی وارد میدان شدند.

وقتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکل نظامی پیدا کرد، بسیج در قالب تیپ ها و لشکرهای سپاه قرار گرفت و با تشکیل صدها گردان و ۱۰ ها تیپ و لشکر عملیات ها را یکی پس از دیگری علیه دشمن آغاز کردند. با حضور بسیج و فرماندهی پاسداران به لطف خدا ضربات سنگینی به دشمن وارد آمد و دشمن از خاک ایران بیرون رانده شد.

عمده این پیروزی ها و توانمندی ها از سوی بسیج بود. بعد از پایان دفاع مقدس دشمن جنگ فرهنگی تمام عیاری را شروع کرد تا نظام اسلامی را از بین ببرد. در این جنگ هم دشمن علیرغم تمام تلاش هایی که کرده است و صدماتی که بر ما وارد کرده نتوانست به اهدافش برسد.

فشارهای دشمن امروز هم روی موضوع اقتصادی است و مطمئنا عمده چیزی که از انقلاب و مردم دفاع کرده است تفکر بسیجی است. به لطف خداوند بسیج با حضور در پایگاه‌های بسیج سراسر کشور در تمامی اقشار حضور دارد و توانسته تمام توطئه‌های دشمن را خنثی کند.

اخبار نظامی | اخبار دفاعی , بسیج | سازمان بسیج مستضعفین , سپاه پاسداران | سپاه ,

چون این ملت بسیجی هستند و در هر دودمانی شهیدی برای حفط انقلاب داده اند، ملت سختی‌ها را به جان و دل می‌خرند برای حفظ انقلاب و اسلام.

تسنیم: امروز شاهد هستیم که علاوه بر ایران تفکر بسیجی در برخی کشورهای منطقه هم گسترش پیدا کرده است. به نظر شما نقش بسیج در پیروزی های جبهه مقاومت و ایستادگی ملت های دنیا در برابر استکبار چه بوده است؟

سردار سیف: امروز اکثر ملت‌های دنیا فهمیده‌اند که ایران با داشتن تفکر بسیجی توانسته در مقابل آمریکا بایستد. هرجایی از این الگوی بسیج استفاده شده است موفق بوده اند.

آمریکا می‌خواست کار سوریه را تمام کند اما این کشور با الگو گیری از بسیج پیروز شد. این تفکر بسیجی در یمن رفت و موجب شد این کشور در مقابل تمام ابر قدرتها بایستد. این تفکر به عراق و لبنان صادر شد و آنها توانستند در مقابل آمریکا داعش و صهیونیست ها ایستادگی کردند.

به لطف خداوند روزی می رسد که شکست ابرقدرتها در برابر جمهوری اسلامی رقم می خورد. شما شاهد هستید اسرائیل در همه جنگها در برابر حزب الله و فلسطین شکست خورد چون آنها از تفکر بسیجی پیروی کردند.

تسنیم: غیر از فعالیت بسج در عرصه های نظامی، فعالیت بسیج در سایر عرصه ها را چگونه ارزیابی می کنید؟

سردار سیف: بسیج نیروی کار آمد کشور برای همه میدان‌هاست. یعنی هرجایی کشور نیاز به کمک دارد بسیج میدان‌دار است. در واکسیناسیون فلج اطفال شاهد بودیم در عرض یک ماه بسیج این بیماری را ریشه کن کرد. به تعبیر رهبر انقلاب بسیج کلید طلایی حل همه مشکلات کشور است. هرجایی بسیجی‌ها وارد میدان می‌شوند کار را بخوبی به سرانجام می‌رسانند.

اخبار نظامی | اخبار دفاعی , بسیج | سازمان بسیج مستضعفین , سپاه پاسداران | سپاه ,

امروز هم دنیا درگیر ویروس کرونا است. اما وقتی کشور ما دچار این ویروس شد بسیج به بهترین نحو وارد میدان شد. امروز هم بسیج با تمام توان با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا وارد میدان شده و در طرح شهید سلیمانی ان‌شاءالله بسیج این بار هم یک پیروزی دیگر در کارنامه خودش ثبت می کند. بسیج برای مقابله با مشکلات اقتصادی کمک‌های مومنانه را شروع کرد و چندین هزار خانوار در این طرح تحت پوشش قرار گرفتند.

تسنیم: هدف از اجرای گشت های محله محور و ایست‌های بازرسی چیست و چه برنامه‌ای برای تقویت پایگاه های بسیج دارید؟

سردار سیف: امروز گشت‌های محله محور در تمام کشور راه اندازی شده است. بسیج برای آرامش و آسایش مردم به میدان آمده است تا مردم احساس نا امنی نکنند. ایست و بازرسی های بسیج موجب شده تا ترس در دل خائنین بیافتد که بسیاری از آنها هم در دام بسیجیان عزیز ما در ایست وبازرسی ها و گشت های محله محور می افتند.

شعار محوری شروع بکار رئیس سازمان بسیج تقویت پایگاه های مقاومت بسیج بوده است. لذا تقویت پایگاه های بسیج در دستور کار تمام رده های سازمان بسیج قرار دارد.

انتهای پیام/

 

استان: 

نظرات شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران

Tab News