شریعتمداری پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران:

۹ دی ایستگاه پایان فتنه آمریکایی، اسرائیلی بود/ در فتنه ۸۸ منافقین، نهضت آزادی، ملی گراها و بهایی‌ها آمده بودند/ اقتدار نظامی کشور نباید دستاویز تعدادی مفت خور و مرفه بی درد شود

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه ۹ دی ایستگاه پایان فتنه ۸۸ بود، گفت: با توجه به اسناد موجود به می‌توان گفت فتنه‌ ۸۸ فتنه‌ای آمریکایی و اسرائیلی بود و مدیریتی بیرونی داشت و از درون حمایت می‌شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رزمایش ، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان امروز در سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت:  ۹ دی ایستگاه پایان فتنه سال ۸۸ بود که با توجه به شواهد و اسناد موجود به وضوح می‌توان گفت فتنه‌ ۸۸ ، فتنه‌ای آمریکایی و اسرائیلی بود مدیریتی بیرونی داشت و از درون حمایت می شد.

وی بیان داشت: فتنه ۸۸ جنگ احزاب یا همان جنگ خندق بود که همه دشمنان اسلام اختلافات ظاهری را کنار گذاشته بودند و به این نتیجه رسیدند که باید با هم موتلف شوند و اسلام نوپای آن روز را به پایان برساند.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه در فتنه ۸۸ منافقین، نهضت آزادی، ملی گراها و بهایی‌ها آمده بودند، بیان داشت:  تکفیری های بیرونی آن موقع هم وارد ماجرا شده بودند در بیرون هم همه حمایت می‌کرد، اوباما مرکل و تونی بلراز این فتنه حمایت می‌کردند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: از مدتها قبل همه شرایط را آماده کرده بودند، دهها نفر از مسئولان عالی رتبه سرویس های اطلاعاتی بیگانه تحت عنوان اساتید دانشگاه ها و تحت عناوین دانشگاهی وارد کشور شده بودند و با کسانی که قرار بود در فتنه نقش آفرینی کنند جلسات آموزشی گذاشتند و برخی از آنها را به کشورهای دیگر برده بودند.اسناد اینها موجود است و نمی‌توان آن را تکذیب کرد.

شریعتمداری خاطر نشان کرد: مثلاً آقای جان کین عضو برجسته MI۶ دو بار به ایران سفر کرده بود، و با کسانی که قرار بود در فتنه نقش ایجاد کنند جلسات آموزشی داشتند، رادیو اسرائیل فقط یک رادیو بود اما از چند ماه قبل از شروع فتنه سایت فارسی ایجاد کرد، شبکه تلویزیونی یورونیوز صرفاً یک شبکه اروپایی است از چهار ماه قبل از فتنه برنامه فارس ایجاد کرد، بی بی سی  و VIO شبکه فارسی نداشتند اما شبکه فارسی را ایجاد کردند.

وی تصریح کرد: بنابراین حماسه ۹ دی ایستگاه پایان فتنه بود که حماسه های بسیاری عظیمی بود؛ به قول مقام معظم رهبری که فرمودند «این ماجرا باید حتماً با حضور مردم تمام شود» با نه دی اینگونه هم شد.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه ۹ دی پایان فتنه ۸۸ بود نه پایان تمام فتنه ها، خاطر نشان کرد: باید هوشیار بود. ترتیب این فتنه ها نشان می‌دهد که دشمن در قسمت‌های دیگر دستش خالی است. از آغاز انقلاب تاکنون طی ۴۰ سال گذشته، گام‌های بسیار بلندی برداشتیم از نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی درگیر بودیم اما از تمام این درگیری‌ها با موفقیت خارج شدیم. این نکته‌ای نیست که بتوان با شعار از آن یاد کرد بلکه بسیار ملموس است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: یکی از اصلی ترین مسائل در این زمینه نفوذ است، معمولاً در نگاه ها نفوذ را در عامل بیگانه می بینند که قصد دارد دست به ترور و تخریب بزند این یکی از نمونه‌های نفوذ است اما نفوذی که خطرناک است؛ نفوذ در ساختار است، یعنی کسانی که در ساختار نظام نفوذ می کنند تا اینکه در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست سازی‌ها موثر باشند. نفوذ اصلی این نفوذ است، باید مراقب این نوع نفوذ باشیم.

وی با طرح این پرسش که چگونه می توان مراقب این نوع نفوذ بود، خاطرنشان کرد: دشمن قبل از هرچیز دنبال میانجی می گردد، میانجی باید توسط دشمن شکار شود، میانجی ویژگی‌هایی دارد، اول اینکه باید قبلاً در نظام مسئولیت داشته باشد اگر کسی قبلا در نظام مسئولیت نداشته باشد نمی تواند نقش میانجی را بازی کند دوم باید مسئولیتش برای مردم شناخته شده باشد، ممکن است یک مسئولیت اطلاعاتی خیلی بالایی هم داشته باشد اما مردم وقتی او را نمی‌شناسند نمی‌تواند نقش میانجی را بازی کند.

شریعتمداری در مورد ویژگی‌های میانجی در فتنه‌ها اضافه کرد: میانجی باید مسئولیت شناخته شده داشته باشد و برای مردم مشخص باشد شخصی با این ویژگی ها اگر با نظام فاصله پیدا کند به هر علت یا به علت چربی نیا یا فرزند و قدرت طلبی آماده برای شکار است و بعد از آنکه شکار شد تابلوی خودی دارد اما شناسنامه‌اش غیر خودی است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان ادامه داد: کسی که در ساختار نفوذ می کند مجبور است که نظراتش را ارائه کند و از این طریق می‌توان او را شناخت ما اگر آنها را نشناختیم کوتاهی کرده ایم. از این طریق نفوذی ها قابل شناسایی هستند.

شریعتمداری با اشاره به این آیه قران که می‌فرماید وَلَوْ نَشَآءُ لأَرَیْنَاکَهُمْ فَلَعَرَفْتَهُم بِسِیمَاهُمْ وَلَتَعْرِفَنَّهُمْ فِی لَحْنِ ٱلْقَوْلِ وَٱللَّهُ یَعْلَمُ أَعْمَالَکُمْ گفت: این لحن در اینجا به معنای لهجه نیست بلکه به این معناست که از روی قولش می‌توانید آن را بشناسید.

وی بیان داشت: هرگاه دیدید کسانی با خط اصلی نظام فاصله دارند با احتیاط با آنها برخورد کنید. در فتنه ۸۸ همین طور بود؛ همین الان هم همین طور است. شناخت از روی لحن قول آن ها(میانجی‌ها در فتنه)  یکی از راه های شناخت است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان بیان داشت: نمونه دیگر کم کاری ها است، کم کاری ها زمینه فتنه را ایجاد می کند. فرمود اِنَّ الْفِتَنَ اِذا اَقْبَلَتْ شَبَّهَتْ، وَ اِذا اَدْبَرَتْ نَبَّهَتْ. فتنه ها وقتی از راه می رسند شبهه ایجاد می‌کنند وقتی می‌روند شناخته می شوند و بصیرت می آفریند. انگار داستانی است که از آخر باید خوانده شود ما وقتی داستان ۹ دی را از آخر می‌خوانیم باید برای امروز بصیرت داشته باشیم.

وی بیان داشت: در فتنه ۸۸ رسماً نتانیاهو عده‌ای را در داخل سرمایه خودشان معرفی کرد، آنوقت ما با آنها چه کردیم؛ به آنها مسئولیت دادیم توبه هم نکردند این نکته که نتانیاهو گفت را نفی هم نکردند کفش دزد را که پیش نماز نمی کنند. 

شریعتمداری با تاکید بر اینکه می‌توان عوامل فتنه را شناخت اظهار کرد: در همین ماجرای اخیر هم همین طور بوده است دشمن بسیار حقیر تر از آن است که بتوانند با جمهوری اسلامی درگیر شود آنها وارد فاز جدید شده اند. 

وی تصریح کرد: ریچارد نفیو مسئول تحریم های ایران در وزارت خزانه داری آمریکا بوده است. کتابی با عنوان «هنر تحریم ها» دارد از او سوال می کنند چرا کالای لوکس را  تحریم نکردید. پاسخ داد  به دو علت این کار را انجام ندادیم اولاً با کالای لوکس ته مانده ارزی که در ایران است خارج شود دوماً وقتی کالای لوکس وارد می شود و ثروتمندان در اختیار می‌گیرند نتیجه آن خواهد شد که مردم دچار ناامیدی می شوند و اختلاف طبقاتی زیاد می شود.

شریعتمداری اضافه کرد: چه کسی به این حرفها گوش کرده است آقای مسئول شما باید این کتاب را خوانده باشید یک دفعه می بینید ۶۰۰ اتومبیل گرانقیمت که بیشتر آنها پورشه و بنز است با کارت بازرگانی یک خانم روستایی وارد می شود اما وقتی که با یکی از این مسئولین تماس گرفتیم گفتیم مگر کارت‌های بازرگانی را چک نمی کنید وچرا چنین مشکلی پیش آمده گفت فلان مسئول به ما گفته است به شما مربوط نیست.

وی با بیان این بیت که « دشتمان گرگ، اگر داشت نمی‌نالیدم _ نیمی از گله‌ی ما را سگ چوپان خورده» اظهار داشت: ما در جایگاه بسیار برجسته هستیم حمله می کنند می‌زنیم به مجلس حمله کردند در شرق فرات با موشک‌های نقطه زن زدیمشان؛ رجز میخوانند پهپادشان را می زنیم کشتی را توقیف می کنند کشتیشان را توقیف می‌کنیم. این همه اقتدار نباید دستاویز تعدادی مفت خور و مرفه بی درد به قول حضرت امام شود.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه اسلام با مرفهین بی درد سر سازش ندارد، گفت: وزرای ما باید طعم فقر را چشیده باشند آقای وزیری که اعلام کردی هزار میلیارد تومان سرمایه داری حق نداری در جایگاه وزارت باشید.

وی بیان داشت: حقوق های نجومی می گیرید وقتی می گوییم چرا؟ یکی از آن ها گفت نهایتاً فرض کنید ۳ میلیارد شده است. اما ما می‌گوییم اگر صد میلیون حقوق نجومی هم داده شده باشد این کار غلط است چون آن مدیر در این جایگاه قرار گرفته و برای اینکه امانت دستت باشد.

شریعتمداری گفت: حضرت امیر خطاب به اشعث بن قیس گفت این مسئولیت برای تو امانت است این مسئولیت طعمه نیست بعد به فلان آقا که البته الان در زندان است می‌گویی چرا شرکت دولتی را دست این عده داده‌ای می گوید که معلوم است که ما باید شرکت‌های سودآور را به دست کسانی که در ستاد ریاست جمهوری فلانی فعالیت کرده اند بدهیم.

وی با تاکید بر اینکه این امانت است که نباید این کار را بکنید، خطاب به برخی مسئولین کشور گفت: من یک سوال دارم آقایان نگاهتان در عرصه‌های اقتصادی سیاسی و فرهنگی با نگاه دشمن چه فرقی دارد؟ یک نمونه را بگویید در تمامی موارد شبیه هستید.

وی با بیان اینکه چطور شد هنگامی که مالک اشتر در آستانه پیروزی کامل در جنگ صفین بودبه عقب برگشت گفت: دیگر بر نمی‌گردد. دیدید که بر نگشت همه تلاشتان را بکار گرفتید علی زمان ما اجازه برگشت نداد.

شریعتمداری در پایان با خواندن اشعار زیر سخنان خود را به پایان رساند:
مالک رسیده است به آن خیمه ی سیاه
تنها سه چار گام...نه... این گام آخر است!
اما صدای کیست که از دور می رسد؟
گویا صدای ناله ی «برگرد اشتر» است
این ناله ی ضعیف و گرفته از آن کیست؟
من باورم نمی شود از حلق حیدر است
مالک، رها کن آن سوی میدان و بازگرد
این سو پُر از معاویه های مکرر است
این کوفیان فریب چه را خورده اند؟ هان!
از شام نیز روز تو کوفه، سیه تر است
امروز پاره پاره ی قرآن به نیزه هاست
فردا سری که قاری آیات پرپر است...
حتی عقیل طاقت عدلم ندارد، آه
« من یوسفم، که است که با من برادر است؟»
من یوسفم، تو یوسفِ بی چاه دیده ای؟
این چاه های کوفه عجب گریه پرور است..

نظرات شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران

Tab News