رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

جهاد تبیین برجسته ترین کار برای تداوم راه شهدا است/ظرفیت های بسیج در کنار دولت برای خدمت به مردم قرار دارد

سردار سلیمانی با بیان اینکه جهاد تبیین برجسته ترین کار برای تداوم راه شهدا و مقاومت خانواده های معزز شهدا و ایثارگر است، گفت: ملت ایران به دنبال جنگ نیست بلکه به دنبال سازندگی، پیشرفت، آبادانی و دستیابی به جایگاه ویژه و در شان ملت ایران است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رزمایش ، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، شامگاه امشب(۹ تیر) در سالروز آزادسازی مهران، اظهار کرد: امسال سالروز آزادسازی مهران در عملیات کربلای یک، با اولین شب ماه ذی الحجه مصادف شده است که این تقارن برای این منطقه پر خیر و خواهد بود.

 

سردار « غلامرضا سلیمانی» تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ بشری، یک آغاز و یک فصل جدید است، این فصل جدید قبل از آنکه از سوی ملت های مسلمان شناخته شود، توسط دشمنان اسلام و صهیونیست بین اللمل شناخته شده و آن ها متوجه این فصل جدید در جهان شدند.

 

وی بیان کرد: بیش از ۶۰ مرکز مطالعات راهبردی در کشور آمریکا در خدمت صهیونیست ها، مسائل جهان و به ویژه جهان اسلام را مورد مطالعه قرار می دهند، این مراکز مطالعات راهبردی عموما توسط صهیونیست ها اداره می شود و در حقیقت پشت صحنه نظام سلطه صهیونیست ها قرار دارند.

 

سردار سلیمانی یادآور شد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی، تمام امکانات خود را در مقابل جمهوری اسلامی در برابر ملت بزرگ ایران که در انقلاب اسلامی با تکیه بر عزم و اراده ایمانی و الهی خود و به رهبری امام راحل، جمهوری اسلامی را انتخاب کرده بودند و در میهن اسلامی، نظام علوی را عاشورایی مستقر کرده بودند، قرار دادند، آنها متوجه این فصل جدید شدند و تمام ظرفیت های خود را در برابر آن به میدان آورند.

 

وی بیان کرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی، توطئه هایی قبل از تجاوز دشمن بعثی نیز به کشور ایران اسلامی رقم زدند، صدام عامل نظام سلطه ای شد که صحنه گردان آن صهیونیست ها بودند، اینجا نقش ولایت فقیه و امامت امت روشن شد و امام راحل آمد و در صحنه تلویزیون مطرح کردند و مقاومت مردم و ملت ایران آغاز شد.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ابراز کرد: یک مقاومت این بود که مردم عزیر ایلام مسلح شدند و در مقابل دشمن صف آرایی کردند و مقاومت دیگر مردم شهر مهران این بود که مجبور شدند خانه های خود را ترک کنند، اما از خانه و کاشانه خود دفاع کردند، این مقاومت کمتر از مقاومت رزمندگان و نیروهای مسلح و نیروهای بسیج و عشایر مسلح نبود.

 

سردار سلیمانی ابراز کرد: مقاومت مردم عزیز مهران در دوران دفاع مقدس ستودنی است، نقش امام راحل در مدیریت چالش جنگ بسیار مهم بود، جنگی که برای هر نظام نوپایی برانداز بود، قبل از انقلاب اسلامی ایران به عنوان سنگربان منافع آمریکا بود، اما بعد از انقلاب اسلامی، ایران در برابر استکبار جهانی ایستاد و مقاومت مردم ایران اسلامی، موجب ترس و هراس نظام سلطه شد.

 

وی افزود: یکی از دلایل تجاوز صدام به کشور، بر اساس محاسبات مادی بود که در دانشگاه های جنگ شاید درست باشد که به پشتیبانی ۴۰ کشور جهان که در آن شریک شدند، روی داد و تصور می کردند که در چند روز می توانند ایران را اشغال کنند، محاسبه صدام این بود که جمهوری اسلامی ایران ساقط می شود و خطاب به خبرنگاران گفت که من بقیه سئوالات شما را در تهران پاسخ می دهم.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: اما به برکت مقاومت ملت ایران و مدیریت الهی امام راحل و به دلیل فداکاری مردم ایلام و مهران، این امر نه تنها برای صدام به دست نیامد بلکه مجبور شد برای جبران شکست در جنگ با ایران، به کویت حمله کند و در نهایت سرنوشتی جز نابودی با بدترین شرایط نداشت و صدام ملعون بر چوبه دار رفت.

 

وی بیان کرد: امروز موسسات مطالعات دنیا به این نتیجه رسیده اند برای پیروزی در یک جنگ، تنها تجهیزات و نیروی جنگنده شرط لازم نیست، بلکه شرط لازم برای پیروزی وجود روحیه مقاومت است، این روحیه مقاومت که از مهران و خرمشهر آغاز شده است، امروز به یک فرهنگ تبدیل شده است و محور مقاومت در جهان اسلام، متاثر از همین پایداری و مردانگی، شرف و عظمت و افتخار شکل گرفته است.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز اگر می بینید که سرود «سلام فرمانده» در کشورهای مسلمان و غیر مسلمان بازتاب پیدا می کند، این امر بیان کننده این است که مسلمانان جهان چشمشان به ام القرای جهان اسلام، ملت بزرگ ایران اسلامی و میهن اسلامی دوخته شده است، به راه و روش ملت ایران نگاه می کنند و به افتخارات بزرگی که ملت ایران اسلامی به دست آورده اند نگاه می کنند.

 

وی افزود: بزرگی و مقاومت ملت ایران آن طور که باید و شاید بازتاب نداشته است، جوانان امروز میهن اسلامی از بسیاری از این افتخارات و قلل شرف آزادگی خبر ندارند که لازم است جوانان ما آگاهی داشته باشند و بدانند که مردم مهران و ایلام چگونه در مقابل دشمنان مقاومت کردند و با دستان خالی ایستادند.

 

سردار سلیمانی گفت: هنوز هم برخی از کشورها دست از دشمن با ملت ایران برنداشته اند و سرسپرده نظام سلطه هستند و با تهدید صهیونیست ها به صورت آشکار برای ملت ایران توطئه می کنند و برخی از این کشورها با صورت آشکارا با رژیم صهیونیستی وارد رابطه شده اند و تلاش می کنند که این رژیم در حال فروپاشی را کمک کنند تا چند روزی به عمر این رژیم جعلی بیافزایند.

 

سردار سلیمانی ابراز کرد: امشب یک شب و روز تاریخی است، آزادی مهران در سال ۶۵ بعد از زمانی بود که رزمندگان اسلام توانستند که شبه جزیره فاو را آزاد کنند و با کشور کویت هم‌مرز شوند و این رژیم متجاوز آمد و مهران را اشغال کرد و به زعم خود، مهران را در گروگان شبه جزیره فاو داشته باشند، امام راحل فرمود مهران باید آزاد شود و در یک عملیات غرورآفرین با تقدیم شهدای عزیزی نظیر شهید دستواره مهران آزاد شد و دستور ولی فقیه هیچ گاه از سوی ملت ایران بر زمین نمانده است.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز در یک جنگ ترکیبی به سر می بریم و دشمنان از همه جهات بر ملت ایران فشار آورده است و دشمن در سالیان اخیر بی رحم ترین فشارها و ناجوانمردانه ترین اقدامات را علیه ملت ایران به اجرا گذاشته است.

 

وی افزود: ما به زودی میزهای محاکمه ای را برای سران این کشورها ترتیب خواهیم داد و سران این کشورها را محاکمه خواهیم کرد که چرا تروریسم اقتصادی و سایر وحشی گری ها و تروریسم را علیه ملت ایران برنامه ریزی کردند و سران رژیم صهیونیستی محاکمه خواهند شد که علیه ملت ایران در بیش از چهار دهه توطئه کرده اند.

 

سردار سلیمانی یادآور شد: ملت ایران به دنبال جنگ نبوده و نیست، بلکه به دنبال سازندگی، پیشرفت، آبادانی و دستیابی به جایگاه ویژه و در شان ملت ایران و متناسب با مکتب رهایی بخش اسلام عزیز و شأن و منزلت ملت ایران اسلامی است.

وی افزود: امروز برجسته ترین کاری که می توانیم انجام دهیم و استمرار راه شهدای عزیز و مقاومت خانواده های شهدا را دستمایه پیروزی و مقاومت قرار دهیم، جهاد تبیین است و در کنار آن حضور مردم در کنار مسئولان برای حل مشکلات است.

سردار سلیمانی تصریح کرد: دولت برآمده از اراده ملت ایران اراده جدی و برنامه‌های قوی برای رسیدن ملت ایران به قله های پیشرفت و ترقی دارد و شرط آن و ضرورت اهمیت آن، نقش آفرینی مردم در کنار مسئولان در رفع محرومیت ها و برداشتن قدم های جهشی برای پیشرفت و آبادانی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: با همان روحیه دفاع مقدس امروز هم لازم است، در صحنه حضور داشته باشیم و کمر همت را برای توسعه کشور و حل مشکلات ببندیم، بسیج مستضعفین برنامه های خوبی برای شهر مهران خواهد داشت و ما هم در سپاه در کنار دولت خدمتگزار در پروژه های محرومیت زدایی و توسعه ای در کنار مسولان و مردم خواهیم بود.

استان: 

نظرات شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران

Tab News