سردار سلیمانی

ماموریت اساسی بسیج چیست؟

رئیس سازمان بسیج با اشاره به ماموریت اساسی بسیج، بر تحقق این ماموریت تاکید کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رزمایش ، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ششمین اجلاس سراسری مسئولان و جانشینان سازمان بسیج اساتید کشور از سند اعتلای راهبردی در بسیج سخن گفت و افزود : این سند بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب تنظیم شده است و تنها سندی است که بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تنظیم شده و به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است.

وی اعتلای بسیج را خواست و مطالبه رهبری دانسته و عنوان کرد : یکی از اهداف سند اعتلای بسیج، تحقق دولت اسلامی طی ۱۰ سال است. وظیفه بسیج در ساحت بیرونی تحقق دولت اسلامی و در ساحت درونی تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی برای تحقق دولت اسلامی است. سردار سلیمانی در ادامه بسیج را یک تشکیلات مردم پایه دانسته و عنوان کرد: بسیج اساتید به عنوان یک تشکل مردم نهاد، دانشگاهی و علمی و نه به عنوان یک مجموعه سازمانی باید در این میان سهم خود را ایفا نماید.

سردار غلامرضا سلیمانی افزود: ما باید بسیج را متناسب با منظومه رهبر انقلاب و نظریه امامین انقلاب تعریف کنیم. بسیج اساتید را بر اساس بیانیه مقام معظم رهبری باید شناخت. اگر بسیج بتواند در این مسیر درست حرکت کند و بر اساس ریل گذاری و تعیین مسیری که رهبر انقلاب داشته اند حرکت کند، اتفاقات بزرگی خواهد افتاد. دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی و ولایت و تحقق دولت اسلامی از ماموریت‌های اساسی بسیج است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه همچنین از ضرورت فعالیت‌های انجام شده در حوزه دانش‌بنیان کردن کشاورزی  سخن گفت و حرکت در این مسیر را نیازمند کمک و همراهی همه اساتید دانست.

سردار سلیمانی همچنین از تنظیم تفاهم نامه‌های همکاری میان بسیج و جهاد کشاورزی و سایر نهادهای مربوطه خبر داد.

 وی در پایان گفت: انتظار از بسیج، در این حوزه پشتیبانی از جوانان و اساتید و دانشگاهیان و حمایت از طرح‌های راهبردی ایشان و نظریه‌ها و مانع زدایی است.

انتهای پیام/

استان: 

نظرات شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران

Tab News